December első szombatján a Győri Audi ETO KC Akadémia 1-es csapata hazai pályán aratott magabiztos győzelmet az Ajka együttese ellen az NB II-es bajnokságban.

Pigniczki Krisztina és Bordásné Horváth Marianna fiataljai 2022. december 3-án az Ajka gárdáját fogadták hazai pályán az NB II-es pontvadászatban. A találkozó elején még fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd akadémistáink támadójátéka feljavult, gyors gólok születtek, így az első félidő végére 11 gólos előnybe kerültek Nyerges Annáék (19-8). A második játékrészben Bordás Biankáék továbbra is gyors tempóban kézilabdáztak, emellett a védekezés is hatékonyan működött, végül a lendületes játéknak köszönhetően magabiztos, nagyarányú győzelmet arattak (34-20). Lányaink kilenc fordulót követően továbbra is a tabella harmadik helyén állnak.

„Dicséret illeti a csapatot, mert amit megbeszéltünk, fegyelmezetten megvalósították. Jó kapusteljesítményeink voltak. amihez a védekezésünk is hozzájárult. Olyan előnyre tettünk szert, hogy mindenki szerephez juthatott, és felszabadultan, megabiztosan játszhattunk.” -értékelt Bordásné Horváth Marianna.

Győri Audi ETO KC – KK Ajka 34-20 (19-18)

Győri Audi ETO: Nagy Nikolett 2, Lévai Lili 3, Havasi Virág 3, Bordás Bianka 2, Nyerges Anna 3, Tóth Gabriella 3, Halász Viktória 3, Pádár Laura, Kovács Kata 3, Mészáros Anna 1, Soponyai Lili 3, Dobány Kitti (k), Németh Henriett (k), Farkas Eszter 4, Kövér Luca 4

Edző: Bordásné Horváth Marianna