A K&H női kézilabda liga 13. fordulójában a Győri Audi ETO a Motherson Mosonmagyaróvár együtteséhez utazik. A megyei derbi 2023. február 1-jén, szerdán 18 órakor kezdődik az UFM Arénában. A mérkőzés előtt a visszatérő Jelena Despotovic-ot kérdeztük.

Nem volt sok ideje a pihenésre csapatunknak, hiszen a szombati 31-25-re megnyert MTK elleni összecsapás után, szerdán újra a magyar bajnokságban lépünk pályára.

Az MKC együttese eddig nyolc győzelemmel, négy vereséggel 16 pontot gyűjtve jelenleg a tabella negyedik helyén áll. Gyurka János csapata az FTC elleni vereséggel kezdte az idei szezont (26-24), majd a második fordulóban 35-27-es győzelmet aratott a Kisvárda otthonában. A 9. fordulóból előrehozott mérkőzésen 35-24-re nyertek az Érd ellen, viszont a harmadik fordulóra kiírt összecsapáson 30-24-es vereséget szenvedtek Debrecenben Tóth Eszterék. Szerdai ellenfelünk ezután három fordulóban is győzedelmeskedett, hazai pályán a DKKA ellen (44-31), majd a Fehérvár otthonában (30-27) és az MTK ellen (34-27). Váratlanul, a 7. fordulóban az újonc Békéscsaba aratott győzelmet a mosonmagyaróvári együttes felett (29-24), míg Budaörsről 2 ponttal távoztak az óváriak (36-31). A 10. fordulóban Siófokon hagytak két pontot (29-28), míg a legutóbbi két körben győztek (MKC-Praktiker-Vác 30-20; NEKA-MKC 26-33).

A Motherson Mosonmagyaróvár eddigi legeredményesebb játékosa 60 góllal Tóth Eszter, őt Pásztor Noémi 48 találattal követi, a harmadik Stranigg Zsófia 45 góllal.

A mérkőzés előtt a visszatérő Jelena Despotovic-ot kérdeztük.

A mérkőzést a Paska Dániel, Vastag Sámuel játékvezetőpáros vezeti, és a hazaiak Youtube csatornáján élőben követhető.