2023. november 18-án az SG Bietigheim Handball elleni mérkőzésen megőrizte veretlenségét a Győri Audi ETO KC csapata. Az EHF női Bajnokok Ligája idei kiírásában aratott nyolcadik ETO-győzelem azt jelenti, hogy egyetlen olyan együttesként várhatja a 2024-es folytatást, amely minden meccsen nyert az ősz folyamán.

A szezon első mérkőzésére utazási nehézségeket követően megérkező Győri Audi ETO KC szeptember 10-én kezdte meg szereplését a Brest Bretagne Handball ellen a BL 2023/24-es idényében. A nyitófordulóban mindössze egy góllal nyert csapatunk.

1. forduló: 2023. szeptember 10., Brest Bretagne Handball – Győri Audi ETO KC: 23-24 (14-16)

A második találkozóra hazai pályán került sor a DVSC Schaeffler ellen. Az Ulrik Kirkely vezette ETO akkor könnyedén győzött.

2. forduló: 2023. szeptember 16., Győri Audi ETO KC – DVSC Schaeffler: 35-23 (14-10)

Harmadjára Bukarestbe látogatott a zöld-fehér alakulat, ahol szintén szoros csatában lett meg az újabb két pont a hét mérkőzésének nevezett találkozón. Az MVP-nek a román fővárosban Kari Brattset Dalét választották, aki mezszámának megfelelő mennyiségű gólt, azaz hetet szerzett.

3. forduló: 2023. szeptember 23., CSM Bucuresti – Győri Audi ETO KC: 23-27 (12-14)

Október első napján az Audi Aréna Győrben az eddigi legnagyobb arányú győzelmét könyvelhette el a zöld-fehér csapat, miután a Buducnost együttesét 18 góllal múlta felül.

4. forduló: 2023. október 1., Győri Audi ETO KC – WHC Buducnost BEMAX: 37-19 (23-8)

Rövidebb BL-szünetet követően az Odense Handbold látogatott Győrbe. A dán alakulat gyors kézilabdáját háromgólos győzelemmel sikerült megállítani. Nem mellesleg ez volt az az őszi mérkőzés, amelyen egy ETO-játékos a legtöbb gólt szerezte; Stine Oftedal 10 találattal bizonyult a legeredményesebbnek akkor.

5. forduló: 2023. október 21., Győri Audi ETO KC – Odense Handbold: 32-29 (16-12)

Egy héttel később Svédországba, az IK Sävehof otthonában ismét három találatos különbséggel sikerült nyernie a győri csapatnak.

6. forduló: 2023. október 29., IK Sävehof – Győri Audi ETO KC: 26-29 (8-13)

A Bietigheim ellen nehezen indult az EHF által a hét mérkőzésének választott találkozó. Az ETO-nak a vezetést csupán az első félidő végére sikerült átvennie, amely a szünetre kétgólos győri fórt jelentett. A második játékrész már pontosabb kézilabdát hozott győri részről. Végül újabb győzelmét ünnepelhette csapatunk, Ryu Eun Hee pedig az MVP-nek járó díjat is bezsebelhette.

7. forduló: 2023. november 11., SG Bietigheim Handball – Győri Audi ETO KC: 26-34 (10-12)

Szorosan alakult a Bietigheim elleni második mérkőzés is. Az ETO szinte végig hátrányban kézilabdázott, ugyanakkor Duijndam kulcspillanatokban tudott ziccereket védeni, a szélen Győri-Lukács, középen pedig de Paula remekelt. Az utolsó öt percben sikerült a fordítás, így a küzdős meccsen kétgólos zöld-fehér győzelem született.

8. forduló: 2023. november 18., Győri Audi ETO KC – SG Bietigheim Handball: 31-29 (13-17)

8 mérkőzés, 8 győzelem, 249 dobott és 198 kapott gól. Ez a Győri Audi ETO KC mérlege a Bajnokok Ligája eddig lejátszott találkozóit követően. Az őszi krónikához hozzátartozik az is, hogy az ETO-játkosok közül a legeredményesebb Estelle Nze Minko lett, aki 38 gólt szerzett. A fordulók során a legtöbb hétméterest Ana Gros értékesítette zöld-fehér színekben, szám szerint 12-t. A BL-összesítésben a kapusok védéseit tekintve Sandra Toft a 4. helyen áll: 227 lövésből 74-szer fogta meg a labdát, amely 32%-os hatékonyságot jelent. Szintén előkelő eredménnyel büszkélkedhet Rinka Duijndam is, aki a hétméteresek hárításában nyújtott kiemelkedőt: 14 büntetőből 6-ot védett, így 42%-kal zárta az őszt.

Az EHF női Bajnokok Ligája 2024. január 6-án 16 órakor folytatódik a Győri Audi ETO KC számára. Az új év első BL-meccsén az Audi Aréna Győrbe az IK Sävehof csapata érkezik.