A találkozó Herr Orsolya pillanataival kezdődött, hiszen a győriek kapusa zsinórban hét (!) labdát hárított, így csapata rögtön négygólos előnyre tett szert. A biztos vezetés érthetetlen módon a dunántúliakat zavarta meg jobban, egyre több technikai hibát követtek el, és Németh András korai időkérésének is köszönhetően a tizenhetedik percben már a fővárosiaknál volt az előny. Innentől felváltva vezettek a csapatok, és az izgalmas játékrész végén Tóth Tímea lövésével döntetlennel vonultak pihenőre a két gárda játékosai (14-14).
A második harminc perc első negyedórájában tovább fokozódtak az izgalmak, mivel ebben az időben egyik együttes sem tudott ellépni a másiktól. Ezt követően azonban a szenzációs formában játszó Görbicz vezetésével rákapcsoltak Róth Kálmán lányai, és fokozatosan növelték előnyüket az egyre inkább elfáradó ferencvárosiak ellen. A találkozót végül megérdemelten nyerte a Győr, az utolsó percekben már hitüket vesztett Fradi ellen, és egymás után harmadszor bizonyultak a legjobbnak a Magyar Kupa küzdelmeiben (35-28).